Implanty

Piękne zęby to gwarancja pięknego uśmiechu. Współczesna implantologia wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, by zapewniać olśniewający uśmiech również osobom, które borykają się z problemem braków w uzębieniu.

Dzięki możliwościom jakie oferuje innowacyjna stomatologia każdy może cieszyć się naturalnie wyglądającym, pełnym zdrowia uśmiechem. Uzupełnienie luk wymaga jednak odpowiedniego przygotowania podłoża do zamocowania koron. Ważne, by było ono bezpieczne, skuteczne i dawało trwałe efekty. Implant zastępuje korzeń zęba, pozwala na przytwierdzenie do niego sztucznej korony bez niszczenia przylegających zębów, co daje doskonałe efekty wizualne. Proteza zęba osadzona na implancie jest trudna do odróżnienia względem naturalnego uzębienia, do złudzenia przypomina je nie tylko w wyglądzie, ale i w pełnieniu swojej roli.

Choć niewidoczny dla oka, implant odgrywa znaczącą rolę w zabiegu odbudowania utraconych zębów. Od jego właściwości zależy wiele istotnych czynników mających wymierny wpływ na finalny efekt zabiegu. Istnieje wiele modeli implantów, które na pierwszy rzut oka nie różnią się znacząco między sobą, jednak nie należy zapominać o tym, iż każdy detal konstrukcji danego modelu ma konkretne znaczenie i wpływa na finalny efekt terapii. Niezmiernie ważną rolę pełnią również czynniki niewidoczne gołym okiem, takie jak czystość materiału czy jego jakość. Wybór sprawdzonego modelu pozwoli w pełni cieszyć się zdrowym uśmiechem bez zbędnego ryzyka. Zaawansowany technologicznie implant C1 MIS został dokładnie zaprojektowany oraz przetestowany z myślą o największej skuteczności i bezpieczeństwie zabiegu.

Zapraszamy na konsultację implantologiczną, w trakcie której będą Państwo mogli porozmawiać na temat możliwości leczenia, kosztów itp. Na wstępną konsultację potrzebne jest zdjęcie pantomograficzne, bardzo często konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej.

Kształt – każde z zastosowanych rozwiązań w budowie implantu ma wpływ na późniejszy sukces kliniczny. C1 MIS posiada stożkowy, zwężający się ku dołowi kształt, co pomaga zachować większą przestrzeń na regenerację kości w miejscu wszczepu. Brzegi implantu uformowane są w mikropierścienie, a gwint zakończony podwójnie, co zwiększa powierzchnię kontaktu tytanu z kością, pozwala osiągnąć lepszą osteointegrację i finalnie zapewnia długotrwały sukces kliniczny. Płaskie zakończenie zwiększa bezpieczeństwo procedury osadzenia implantu w kości oraz pomaga wytrzymywać późniejsze obciążenia, którym podlegają naturalne korzenie zębów.

Połączenie stożkowe – Implant łączy się z mocowaniem korony za pomocą stożka opartego na sześciu punktach styku. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe umocowanie implantu
oraz szczelność w obszarze implant-łącznik, co ma wpływ zarówno na lepsze wgajanie wszczepu, jak i zmniejsza ryzyko zakażeń bakteryjnych podczas późniejszej pielęgnacji.

Surowiec – Do produkcji implantów MIS stosuje się najwyższej jakości tytan, który jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta, ma doskonałą czystość powierzchni
i umożliwia długoletnie użytkowanianie. Dodatkowo powierzchnia implantów C1 jest piaskowana i wytrawiana kwasem, co sprzyja procesom osteointegracji. Implanty C1 posiadają dożywotnią gwarancję oraz liczne certyfikaty potwierdzające ich jakość.

Kompletny pakiet – Implant C1 dostarczany jest w kompletnym pakiecie, który umożliwia lekarzowi wybór między zastosowaniem jedno- lub dwuetapowej procedury zabiegu. W zestawie z implantem otrzymuje się specjalnie skalibrowane wiertło ostateczne, dedykowane jednemu pacjentowi, gwarantujące bezpieczeństwo i higienę zabiegu.

Wybierz swój problem:

Brakuje Ci pojedynczego zęba?

Uzupełnienie pojedynczego braku mostem uszkadza oba sąsiadujące zęby, ponieważ dentysta musi je oszlifować żeby stworzyć oparcie dla mostu. Niejednokrotnie są to zęby zdrowe. Pomiędzy protezę a dziąsło dostają się resztki pokarmu, które mogą powodować stany zapalne dziąseł, uszkodzenie kości wokół zęba i cofanie dziąseł. W rezultacie prowadzi to do nieestetycznego wyglądu i ostatecznej utraty sąsiednich zębów. Implanty MIS są doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku. Lekarz wkręca implant w kość stosując miejscowe znieczulenie. W ciągu kilku miesięcy implant ten zrośnie się z kością zastępując naturalny korzeń zęba. Brak zęba może być przez ten czas zamaskowany koroną tymczasową. Lekarz stworzy nową koronę zęba. Aby perfekcyjnie ją dopasować , lekarz mierzy rozmiar i dystans między zębami oraz precyzyjnie dobiera kolor korony do sąsiadujących zębów. Lekarz mocuje koronę za pomocą specjalnej śruby lub cementu. Operacja jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Implant nie zniszczy sąsiadujących zębów, będzie funkcjonował i wyglądał jak naturalny ząb.

W łagodny i bezbolesny sposób implanty MIS sprawią, że znów się uśmiechniesz.

Brakuje Ci kilku zębów?

Żeby stworzyć oparcie dla mostu dentysta musi oszlifować sąsiednie zęby, powoduje to ich nieodwracalne zniszczenie. Takie rozwiązanie nie zapewnia stabilnego oparcia dla protetyki. Pomiędzy dziąsła i most dostają się resztki jedzenia co powoduje ciągłe stany zapalne, zanik kości, nieestetyczny wygląd a w końcu utratę mostu i wspierających go zębów. Technologia implantów dentystycznych MIS w prosty i efektywny sposób rozwiąże te problemy. Cały proces leczenia zamknie się w kilku wizytach w gabinecie dentystycznym. Potem zapomnisz, że kiedykolwiek miałeś braki zębowe. W znieczuleniu miejscowym implanty są wprowadzane do kości w miejsce brakującego zęba. W ciągu kilku miesięcy implanty zrosną się z kością i jako substytut korzenia zębowego będą stanowić silne oparcie dla przyszłej protetyki. Przestrzeń po brakującym zębie będzie w tym czasie zamaskowana koroną tymczasową. Na tym etapie przymierzana jest korona właściwa. Aby perfekcyjnie dopasować nową koronę lekarz mierzy rozmiar i dystans między zębami oraz dokładnie dopasowuje kolor korony do sąsiednich zębów. Korony są mocowane do implantów śrubami lub specjalnym cementem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Implanty pozostaną stabilne przez lata. Nie zniszczą sąsiadujących zębów, będą funkcjonowały i wyglądały jak naturalne zęby.

Teraz możesz bez problemu jeść wszystkie potrawy i uśmiechać się do najbliższych.

Potrzebujesz pełnej protezy?

Tradycyjna proteza osiadająca na dziąsłach nigdy nie zastąpi naturalnych zębów. Używanie protezy skutkuje wieloma krępującymi momentami w codziennych sytuacjach np. podczas jedzenia czy mówienia. Implanty MIS spowodują, że proteza stanie się integralną częścią Twojej jamy ustnej. Zaledwie kilka zabiegów i jedzenie oraz uśmiechanie stanie się znowu proste. To wszystko dzięki zaawansowanej technologii łączącej nowoczesną geometrię implantu i biochemiczne właściwości jego powierzchni. Cały proces leczenia obejmuje kilka wizyt w gabinecie dentystycznym. Lekarz dentysta wprowadza cztery implanty w kość szczęki górnej oraz przynajmniej dwa implanty w kość żuchwy. Wszystkie implanty połączone są metalowym rusztowaniem, które sprawi, że będą stabilne i bezpieczne. W ciągu kilku miesięcy implanty zrosną się z kością i będą stanowiły perfekcyjny substytut korzenia zębowego. Bezzębie będzie w tym czasie zamaskowane protezą tymczasową. Podczas kolejnej wizyty lekarz dentysta dopasuje właściwą protezę do implantów.

Teraz możesz znów się uśmiechać do swojego odbicia w lustrze, do swojego dentysty, do całego świata.