Skip to content

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych

W Lambert dentysta skutecznie wykorzystujemy innowację, jaką jest odwirowywanie krwi pacjenta w celu uzyskania komórek macierzystych i czynników wzrostu stosowanych następnie do zabiegów implantologicznych i  periodontologicznych.

Czym są komórki macierzyste i czynniki wzrostu?

CD34+ są komórkami macierzystymi dającymi początek wielu typom komórek krwi. To jedne z lepiej scharakteryzowanych komórek macierzystych w organizmie człowieka. Biorą udział w produkcji kolagenu, aktywują mikrokrążenie, indukują tworzenie kości oraz wspomagają regenerację komórkową. Włączenie ich do zabiegów stomatologicznych wpływa na poprawienie rekonstrukcji tkanek twardych oraz miękkich w obszarze jamy ustnej i twarzy.

Czynniki wzrostu (Concentrated Growth Factors) są występującymi w krwi białkami, które regulują złożone procesy gojenia się ran i znacząco zwiększają możliwości regeneracji bez skutków ubocznych. Znajdują szczególne zastosowanie w implantologii, periodontologii, chirurgii stomatologicznej oraz szczękowo-twarzowej.

Czym jest metoda CGF i  jakie są jej zalety? 

Stosowana w naszym gabinecie metoda CGF jest najnowocześniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą terapią regeneracyjną, jaką stosuje się w stomatologii, wykorzystującą komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu.

Pozwala ona na:

  • uzyskanie lepszych i szybszych rezultatów gojenia się miejsc poddanych zabiegowi;
  • znacznie szybszą odbudowę tkanki kostnej;
  • zmniejszenie bólu i obrzęku pourazowego;
  • lepszą integrację implantu z kością;
  • wyeliminowanie skutków ubocznych i ewentualnych powikłań;
  • uniknięcie zespołu suchego zębodołu, mogącego wystąpić po ekstrakcji zęba.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem metody CGF?
Bezpośrednio przed zabiegiem  pobieramy krew do sterylnej szklanej probówki, w której odwirowywana jest krew .
Krew zostaje poddana obróbce, dzięki której dochodzi do wyodrębnienia komórek macierzystych i czynników wzrostu. W Lambert dentysta stosujemy nowoczesny separator medyczny, który pozwala na przygotowanie skoncentrowanego preparatu w zaledwie kilkanaście minut. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu, uzyskany koncentrat bogatopłytkowy może być wykorzystany bezpośrednio na ranę lub zostać zmieszany z materiałem kościotwórczym.

 
Zapraszamy do konsultacji z naszymi lekarzami.
Nasze specjalizacje

PERIODONTOLOGIA

IMPLANTY

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

ENDODONCJA

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

PROTETYKA