Skip to content

Beauty

Medycyna estetyczna to nie tylko sposób aby zatrzymać czas, ale także sposób na poprawę samopoczucia ,niezależnie od wieku.
Efekty zabiegów są naturalne, a połączenie wiedzy i dostępnych technologii daje spektakularne efekty.

MEZOTERAPIA

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza / fibryny
lub innych preparatów - stymulatorów z kwasem hialuronowym

Mezoterapia mikroigłowa należy dziś do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach. Jego celem jest pobudzenie produkcji nowego kolagenu i ogólna rewitalizacja skóry. Ze względu na mechanizm działania mezoterapii mikroigłowej zabieg ten nazywany jest niechirurgicznym liftingiem skóry z powodu wywoływania szeregu reakcji stymulujących syntezę kolagenu. Technologia ta umożliwia osiągnięcie różnorodnych pozytywnych rezultatów zależnych od wykorzystania konkretnych preparatów

Osocze bogatopłytkowe PRP i I-PRF

PRP (Platelet Rich Plasma) to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, nazywany też wampirzym liftingiem. Co to jest ? To nic innego jak materiał pozyskiwany z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu i komórki macierzyste, a one pobudzają odnowę biologiczną. W rezultacie skóra po zabiegu odzyskuje utraconą witalność, staje się bardziej napięta i elastyczna. Osocze bogatopłytkowe podtrzymuje procesy odbudowy tkanek i regeneracji organizmu. Jego ogromną zaletą jest zgodność tkankowa nazywana biokompatybilnością. Wykorzystując do zabiegu osocze bogatopłytkowe, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Zapewniona jest też bardzo dobra przyswajalność preparatu, przekładająca się na lepsze efekty zabiegu.

Popularność zyskuje też zabieg I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin), do którego wykorzystywana jest fibryna bogatopłytkowa. Ona również pozyskiwana jest z krwi pacjenta, ale proces wirowania przebiega inaczej. Jest on wolniejszy w przypadku fibryny, dzięki czemu materiał ma nieco inne właściwości, a efekty jego wykorzystania dłużej się utrzymują. Mówi się, że fibryna bogatopłytkowa ma podwójne działanie. Redukcja zmarszczek to efekt natychmiastowy. Stymulacja komórek zaś to działanie długofalowe, które jest możliwe dzięki płytkom krwi znajdującym się między włóknami fibryny. Trombocyty powoli wydzielają czynniki wzrostu, a to przekłada się na lepsze odżywienie skóry. Zabieg I-PRF skutkuje też aktywowaniem fibroblastów, co prowadzi do syntezy nowego kolagenu. Jak wiadomo, kolagen odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za jędrność skóry.

Osocze bogatopłytkowe PRP i I-PRF - eliksir młodości

Wraz z upływem lat proces starzenia postępuje, a Twoja skóra nie wygląda już tak dobrze, jak w młodości. Następuje spowolnienie odnowy komórek, co jest zupełnie naturalne. Nie musisz jednak się temu poddawać. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja twarz była jędrna i wyglądała młodo, możesz zdecydować się na naturalne i bezpieczne zabiegi oferowane przez nasz gabinet. Mowa o terapii osoczem bogatopłytkowym PRP i fibryną bogatopłytkową I-PRF. Czym są te zabiegi i czy warto je wykonać?
Osocze bogatopłytkowe - jak wygląda zabieg?
Terapia osoczem bogatopłytkowym przebiega w ten sposób, że lekarz pobiera odpowiednią ilość krwi, następnie, aby oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza, odwirowuje ją uzywając specjalnych separatorów. Tak pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, które następnie wprowadza się w skórę zazwyczaj przy zastosowaniu techniki mezoterapii. Zabieg ten wykonywany jest 2-3 razy w roku, w zależności od potrzeb pacjenta. Terapia I-PRF przebiega w podobny sposób, z tą różnicą, że płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu, a nie od razu jak w przypadku PRP. Komórki są stale stymulowane, więc efekt zabiegu jest widoczny przez dłuższy czas, nawet do 2 lat.
Co daje osocze bogatopłytkowe?

Zabieg nazywany wampirzym liftingiem cieszy się rosnącą popularnością, co wynika z bardzo dobrych efektów, jakie można uzyskać, wykonując go w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Również rezultaty po wykorzystaniu fibryny bogatopłytkowej są zadowalające. Czego dokładnie można się spodziewać po tych zabiegach? Jednym z efektów jest poprawa ukrwienia skóry, a także jej ujędrnienie i wygładzenie. Po zabiegu cera zyskuje również jednolity koloryt, skóra staje się bardziej elastyczna i gęstsza. PRP i I-PRF to zabiegi odpowiednie dla osób, którym zależy na rewitalizacji skóry i wygładzeniu zmarszczek.

Dla kogo te zabiegi?

Zabiegi te polecane osobom, które poszukują naturalnych i bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. Przynoszą efekty m.in. w postaci młodziej wyglądającej, bardziej napiętej skóry. Skorzystają z nich osoby, które mają wysuszoną skórę z widocznymi oznakami starzenia. PRP i I-PRF to preparaty, których stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii, więc pacjenci, u których często pojawiają się niepożądane reakcje, będą zadowoleni z rezultatów.

Osocze bogatopłytkowe czy fibryna?

Każdy z tych preparatów ma nieco inne, ale mimo wszystko podobne działanie. PRP i I-PRF to materiały autologiczne, które pozyskuje się z krwi pacjenta. Są one bezpieczne, a ich stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Oba zabiegi cechuje też skuteczność (preparaty dobrze się wchłaniają). Osocze bogatopłytkowe od razu po wprowadzeniu pod skórę uwalnia czynniki wzrostu, więc dobrze sprawdza się do regeneracji skóry i jej szybkiego odmłodzenia. W przypadku fibryny proces ten nie przebiega tak szybko, a tym samym jego efekty są widoczne dłużej. Fibryna znajduje zastosowanie w przypadku głębokich zmarszczek i zapadniętej skóry, jest też polecana do regeneracji skóry pod oczami. Warto wiedzieć, że coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się zabieg z użyciem obydwu preparatów, co pozwala na kompleksową regenerację skóry.
Jakie są efekty:
Zabiegi te polecane osobom, które poszukują naturalnych i bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. Przynoszą efekty m.in. w postaci młodziej wyglądającej, bardziej napiętej skóry. Skorzystają z nich osoby, które mają wysuszoną skórę z widocznymi oznakami starzenia. PRP i I-PRF to preparaty, których stosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii, więc pacjenci, u których często pojawiają się niepożądane reakcje, będą zadowoleni z rezultatów.